kosmetologia

Sonoforeza

Sonoforeza - to zabieg, za pomocą którego w głąb skóry wtłaczane są składniki aktywne odpowiednio dobranych preparatów. Mechanizm działania wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które przyspieszają przenikania substancji aktywnych przez skórę, a także umożliwiają ich głębsze wprowadzenie (niż przy wykorzystaniu wyłącznie manualnych metod pracy). Preparaty dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju skóry, jej defektów i występujących potrzeb. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, odczuwa się jedynie przyjemne, delikatne ciepło na skórze.

Fale ultradźwiękowe poprzez masaż dodatkowo poprawiają przepływ krwi i limfy, a także metabolizm komórek. Zabieg sonoforezy jest w pełni bezpieczny i zalecany wszystkim typom skóry.

Pacjent po zabiegu odczuwa komfort nawodnionej, odżywionej i zadbanej skóry. Widoczna jest wyraźna poprawa kolorytu skóry, wygładzenie i wypełnienie. W zależności od zastosowanych preparatów dodatkowo może wystąpić: zniwelowanie rumienia, wyciszenie zmian zapalanych czy też rozjaśnienie. Dzięki wydzielanemu ciepłu, mięśnie twarzy ulegają relaksacji. Działanie sonoforezy jest szczególnie skuteczne jeśli poprzedzone jest dokładnym złuszczeniem wierzchniej warstwy naskórka.

Sonoforeza idealnie sprawdza się jako element kompleksowych zabiegów pielęgnacyjnych indywidualnie dostosowanych do typu skóry pacjenta.


Wskazania do wykonania zabiegu:

  • skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
  • skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
  • skóra z przebarwieniami
  • skóra naczynkowa
  • skóra poluźniona i cienka
  • intensywniejsze wchłanianie substancji aktywnych
  • regeneracja skóry po intensywnych zabiegach


Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

strzykwkaZNIECZULENIE: brak - zabieg nieinwazyjny

SonoforezaREKONWALESCENCJA: brak - zabieg nieinwazyjny

SonoforezaCENA:  sonoforezy nie sprzedajemy jako samodzielnego zabiegu, jest ona częścią innego zabiegu.
Polecamy zabiegi uzupełniające.