kosmetologia

Retix C
- intensywna terapia odmładzająca

Retix C - to intensywna terapia odmładzająca i odbudowująca skórę twarzy, szyi i dekoltu. Peeling Retix C stymuluje odnowę komórkową, usuwa martwy naskórek, co przyczynia się do odświeżenia i intensywnego wygładzenia skóry. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a zalecana seria to min. 3 zabiegi. Po zastosowaniu preparatu Retix C, pacjent obserwuje: wyraźną odbudowę włókien kolagenu i elastyny, rozjaśnienie przebarwień oraz dużą redukcję wszelkich niedoskonałości skóry. Poprawia się również jędrność i spoistość skóry, a także poziom jej nawilżenia. Terapia zalecana jest różnym typom skór - od tych, które borykają się z oznakami starzenia, poprzez cery nierówno wybarwione, aż po skóry tłuste z licznymi niedoskonałościami. Do głównych składników aktywnych należą retinol (jeden z najskuteczniejszych składników anti-aging), witamina C oraz koktajl antyoksydantów.


Wskazania do wykonania zabiegu:

  • skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
  • zmarszczki mimiczne
  • skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
  • poszerzone pory skórne
  • gruba, szorstka skóra
  • skóra z przebarwieniami
  • blizny potrądzikowe
  • skóra zanieczyszczona
  • rozstępy


Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

zegar
CZAS:
40 minut

strzykwka
ZNIECZULENIE:
brak - zabieg nieinwazyjny, może być odczuwalne delikatne szczypanie (w zależności od tolerancji i rodzaju skóry).

apteczka
REKONWALESCENCJA:
 Po około 2-3 dniach od zabiegu, może wystąpić dość intensywne złuszczanie naskórka - z reguły nie powoduje ono jednak wyłączenia z normalnego funkcjonowania, choć złuszczanie może utrzymywać się max do 5 dni. Polecamy wykonywanie tego zabiegu w środę lub w czwartek, aby najmocniejsze złuszczanie wypadło w dni wolne od pracy.

Uwaga! Należy ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych.
Nie nakładać makijażu przez 10 dni po zabiegu. Chronić skórę przed słońcem przez co najmniej 4 tygodnie. Terapia nie może zostać przerwana bez wiedzy osoby prowadzącej zabieg.

monety
CENA:
250 - 300 zł*
* zabieg podstawowy - 250 zł, zabieg połączony ze złuszczaniem kwasem migdałowym - 300 zł