kosmetologia

Radiofrekwencja (RF)

Radiofrekwencja (RF) - polega na korzystnym oddziaływaniu na skórę fali elektromagnetycznej. Podczas zabiegu dochodzi do rozgrzewania głębszych warstw skóry, co z kolei oddziałuje na włókna kolagenu. Włóka te ulegają spiralizacji (skróceniu), przez co twarz ulega wyraźnemu ujędrnieniu. Ponadto stymulowana jest praca skóry, do intensywniejszej syntezy nowych włókien kolagenu i elastyny.

Radiofrekwencja przyczynia się również do usprawnienia krążenia krwi i limfy, dzięki czemu korzystnie wpływa na dotlenienie skóry, usuwanie złogów, a także zapobiega obrzękom. Pełny remodeling i odbudowa skóry obserwowane są po wykonaniu serii zabiegów.

Zabieg ten stanowi doskonałe uzupełnienie mezoterapii igłowej lub stanowi alternatywę dla osób, które preferują nieinwazyjne metody poprawy wyglądu skóry. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom, które obserwują u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry tj.: poluźnienie, zmarszczki, odwodnienie.

Radiofrekwencja doskonale sprawdzi się również podczas wykonywania zabiegów na ciało mających na celu wyszczuplenie, ujędrnienie skóry, a także redukcję cellulitu. Może być stosowana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z zabiegami pielęgnacyjnymi dostosowanymi do typu cery pacjenta.


Wskazania do wykonania zabiegu:

  • skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
  • skóra cienka, zwiotczała
  • skóra dojrzała
  • lifting twarzy i poprawa owalu
  • odmłodzenie skóry
  • wyszczuplanie i redukcja cellulitu
  • ujędrnienie skóry ciała (np. ramion, brzucha)


Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

zegarCZAS: 30 minut (samo RF), do 1 godziny (w całościowym zabiegu)

rfZNIECZULENIE: brak - zabieg nieinwazyjny

RadiofrekwencjaREKONWALESCENCJA: brak - zabieg nieinwazyjny

RadiofrekwencjaCENA: 200 - 300 zł*
* zabieg podstawowy RF - 200 zł (twarz, szyja, dekolt), zabieg połączony z zabiegiem dobranym do typu cery - 300 zł.
**radiofrekwencja w zabiegach na ciało - cena ustalana indywidualnie (w zależności od wybranego rejonu lub kilku partii ciała).

Polecamy zabiegi uzupełniające kurację: