kosmetologia

Peelingi chemiczne

Peeling (peel - z ang. złuszczać, złuszczanie) to zabieg polegający na usuwaniu defektów kosmetycznych lub/i zmian chorobowych znajdujących się w naskórku lub/i na skórze właściwej. W zależności od głębokości ingerencji wykonuje się: peelingi powierzchowne - w obrębie naskórka, średnio głębokie - w obrębie naskórka i warstwy brodawkowej skóry właściwej oraz głębokie - sięgające do warstwy siateczkowej skóry właściwej.
Peelingi powierzchowne czyli złuszczanie warstwy rogowej naskórka (złuszczanie kosmetyczne) wykonuje się w celu przygotowania skóry do lepszego przyswajania substancji czynnych zawartych w preparatach użytych podczas zabiegu. Peeling kosmetyczny sprawia, że wygląd skóry ulega natychmiastowej poprawie, gdyż naskórek nabiera ładnego, świeżego wyglądu. Złuszczenie poszczególnych warstw naskórka sprzyja procesowi jego odnowy, poprawia koloryt naskórka, zmniejsza przebarwienia. Skóra jest odświeżona, wygładzona, przyjemnie napięta i lepiej nawilżona. Najlepsze efekty odbudowy skóry można zaobserwować po zastosowaniu serii zabiegów złuszczania kosmetycznego.

W zależności od typu skóry, rodzaju defektów kosmetycznych, indywidualnej tolerancji skóry, kosmetolog dobiera: rodzaj kwasu oraz jego stężenie.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
  • zmarszczki mimiczne
  • skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
  • poszerzone pory skórne
  • gruba, szorstka skóra
  • skóra z przebarwieniami
  • blizny potrądzikowe
  • przygotowanie skóry do lepszego wchłania substancji aktywnych
  • skóra zanieczyszczona


Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

zegar
CZAS:
40 minut

strzykwka
ZNIECZULENIE:
brak - zabieg nieinwazyjny, może być odczuwalne delikatne szczypanie (w zależności od tolerancji i rodzaju skóry)

apteczka
REKONWALESCENCJA:
brak - zabieg nieinwazyjny, po kilku dniach może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka - nie powoduje ono jednak wyłączenia z normalnego funkcjonowania.

Peeling
CENA:
160 zł

OCENA ZANIEGU : 4.4/5 na podstawie opinii 50 zapytanych klientów.

 

Uwaga: Wszystkie zabiegi wykonywane w Gabinecie Salus obejmują rejon twarzy, szyi i dekoltu. W zabiegach wykorzystujemy aparaturę dobraną optymalnie do potrzeb skóry pacjenta (m.in. peeling kawitacyjny, sonoforeza, mikrodermabrazja, radiofrekwencja RF).

 

Polecamy zabiegi uzupełniające kurację: