Zabiegi laserowe

Laserowe usuwanie tatuaży i makijaży permamentnych
Tatuaże powstają w wyniku wprowadzenia barwnika do skóry, na taką głębokość aby nie uległ on złuszczeniu. W zależności od sposobu wykonania rysunku na ciele, wyróżnia się: tatuaże profesjonalne i amatorskie. Różnią się one najczęściej rodzajem wstrzykniętego barwnika oraz głębokością jego depozycji.

W tatuażach amatorskich - najczęściej jednokolorowych, barwnik może znajdować się na różnej głębokości. W tatuażach profesjonalnych, w których stosuje się wiele różnokolorowych barwników, wstrzykuje się je na określoną głębokość i mogą one zajmować duże obszary skóry.

Kosmetycznym rodzajem tatuażu jest makijaż permanentny. Zabieg ten polega na płytkim wprowadzeniu do skóry barwnika, w celu podkreślenia np.: konturu brwi lub ust. Również taki rodzaj tatuażu można usunąć metodą laserową.

Laser jest obecnie jedynym urządzeniem pozwalającym na usunięcie tatuażu bez uszkodzenia skóry i z wyeliminowaniem ryzyka powstania zmian bliznowatych. W Gabinecie Salus stosujemy laser pracujący w trybie Q-Switch, Nd-YAG, o długości fali 1064nm i 532 nm. Istotą tego systemu jest zastosowanie bardzo krótkiego impulsu o dużej mocy energii. Za pomocą lasera można usunąć ciemne tatuaże wykonane przy pomocy kolorów tj.: czarny, szary, grafitowy oraz elementy wykonane kolorem czerwonym.

Ze względu na indywidualne różnice w reakcji na promieniowanie laserowe, przed głównym zabiegiem usunięcia tatuażu, przeprowadzamy w Gabinecie Salus, bezpłatną konsultację oraz test laserowy.

Laserowe usuwanie tatuażu
laserowe usuwanie tatuażu
laserowe usuwanie tatuażu
laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie makijażu permamentnego
laserowe usuwanie makajażu permamentnego


Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • świeża opalenizna
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do powstawania blizn (gł. przerosłych, keloidów)
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • przyjmowanie leków z grupy retinoidów

zegarCZAS: 1 sesja 15 - 30 min. Całkowite usunięcie tatuażu możliwe jest dopiero po kilku sesjach.
Uwaga! Usunięcie tatuażu to sprawa indywidualna i zależy od kilku czynników tj.: gęstość i rodzaj pigmentu, głębokość umieszczenia barwnika, miejsce występowania tatuażu, kolor skóry oraz wiek tatuażu i wydolność układu immunologicznego. Dlatego czasami usunięcie tatuażu staje się prawdziwym wyzwaniem i wymaga większej ilości zabiegów. W skrajnych przypadkach całkowite zlikwidowanie tatuażu jest niemożliwe. W początkowym okresie, odstępy między zabiegami wynoszą około 4 tygodnie. W następnych etapach terapii, zabiegi powinny być wydłużane nawet do 6 miesięcy.

Więcej informacji na temat usuwania tatuaży znajdziecie Państwo w dziale PUBLIKACJE

apteczkaREKONWALESCENCJA:

 • skórę po zabiegu należy smarować preparatami przyspieszającymi gojenie oraz kremami natłuszczającymi (Pantenol, Linomag, Solcoseryl)
 • należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych (konieczność ochrony skóry kremami z wysokimi filtrami)
 • wskazane jest aby po zabiegu nie korzystać z sauny lub basenu
 • bezpośrednio po zabiegu w miejscu tatuażu nie należy wykonywać peelingów kosmetycznych

monetyCENA:

 • małe tatuaże do 4 cm2 - 250 zł
 • średnie tatuaże do 25 cm2 - 250 - 450 zł (zależy od stopnia wypełnienia barwnikiem)
 • duże tatuaże - ceny ustalamy indywidualnie


Polecamy również: