Zabiegi laserowe

Laserowe usuwanie naczynek Laserowe usuwanie naczynek (teleangiektazje, pajączki) jest jednym z najpopularniejszych  zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej. Ze względu na dużą efektywność i niewielkie obciążenie ryzykiem skutków niepożądanych, stał się on najbardziej powszechną metodą w terapii tych schorzeń.

usuwanie naczynekIstotą terapii laserowej w medycynie estetycznej i kosmetologii jest wykorzystanie zjawiska wybiórczej termolizy. Ciepło emitowane przez laser jest pochłaniane przez czerwony barwnik w krwi (hemoglobinę). W naczyniu dochodzi do wzrostu temperatury i obkurczenia naczynia. Efekt zabiegu jest natychmiastowy (naczynie przestaje być widoczne).

Laserowe usuwanie naczynekW Gabinecie Salus stosujemy laser KTP o długości fali 532 nm. Pozwala on na usuwanie naczynek małego kalibru w okolicach twarzy, na dekolcie, szyi i innych częściach ciała. W zależności od rozległości zmian oraz dla uzyskania pełnego efektu, trzeba wykonać od jednego do kilku zabiegów, w odstępie ok. 2 tygodni do 1 miesiąca. Warto podkreślić, że nawet w przypadku rozległych zmian zazwyczaj już pierwszy zabieg daje wyraźną poprawę.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin. Z kolei naczynka krwionośne mogą po zabiegu całkowicie zniknąć lub też przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie w ciągu 14 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.

Ze względu na indywidualne różnice w reakcji na promieniowanie laserowe, przed głównym zabiegiem przeprowadzamy w Gabinecie Salus bezpłatną konsultację oraz test laserowego usuwania naczynek na małym odcinku skóry.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania naczynek znajdziecie Państwo w dziale PUBLIKACJE


Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • fotodermatozy
 • świeża opalenizna
 • wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tę samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie)
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • przyjmowanie leków z grupy retinoidów
 • zaburzenia krzepliwości krwi

usuwanie naczynek
CZAS:
ok. 5 - 20 min.

usuwanie naczynek
ZNIECZULENIE: 
W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest urządzeniem KRIO, co znacznie zmniejsza dyskomfort pacjenta

apteczka
REKONWALESCENCJA: 
Po zabiegu może wystąpić nieznaczny rumień. Z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry, po zabiegu zamykania naczynek należy unikać czynników mogących wpływać na podrażniony obszar skóry tj.: sauna, solarium, basen, duży wysiłek fizyczny itp. Za to wskazane jest stosowanie preparatów natłuszczających i kremów chroniących przed słońcem z wysokimi filtrami.

Laserowe usuwanie naczynek
CENA: 
Podane poniżej informacje są to kwoty jedynie orientacyjne. Całkowity koszt 1 zabiegu, pacjent poznaje podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji.

  • pojedyncze naczynko - 150 zł
  • policzki 250 - 350 zł
  • skrzydełka nosa - 200 zł
  • cała twarz (broda, policzki, czoło, nos) - 350 - 450 zł


Polecamy również: