BADANIA ENDOSKOPOWE CZYLI DIAGNOZUJEMY UKŁAD POKARMOWY

Badania endoskopowe to zaawansowana diagnostyka układu pokarmowego dostępna już dzisiaj dla każdego pacjenta. Dzięki nowoczesnej technologii lekarz może przeprowadzić bardzo szczegółowe badanie górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego.

Endoskopy są jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przy leczeniu chorób układu pokarmowego i diagnozowaniu: przełyku, żołądka, dwunastnicy, trzustki oraz jelita cienkiego i grubego. Endoskopia umożliwia uwidocznienie zmian chorobowych, które w innych badaniach obrazowych są trudne do rozpoznania. Pozwala również na wzrokową ocenę błony śluzowej, a także na pobranie materiału do badania histopatologicznego (tzw. biopsja endoskopowa).

Badania przewodu pokarmowego najczęściej kojarzą się samym pacjentom z dużym stresem i jednodniowym wyłączeniem z normalnego funkcjonowania. Dlatego w celu uspokojenia naszych pacjentów i zweryfikowania ich wiedzy na temat zabiegów endoskopowych, przygotowaliśmy dla nich szczegółowe informacje, które pomogą im ze spokojem przygotować się do poszczególnych badań: